A táborral egybekötött táncház célja a fiatalok oktatása mellett a közös szórakozás, a tanultak gyakorlatba való ültetése volt. Kiemelten fontos volt a hagyományaink ápolása és ez a program kiemelten ezt a célt szolgálta. Egy a komfortzónán kívüli oktatás a saját generációjukkal hatalmas élményt jelentett minden fiatalnak, kis túlzással elmondható, hogy örökre szóló barátságok kötődtek. Sok fiatal itt pórnálta ki először a néptáncot és ezen élmény hatására tovább folytatta a néptánc tanulást egy helyi csoport keretei között. Az estek folyamán a táncházban felcsendülő nóták mellett számtalan régi és új népdal csendült fel illetve került megtanításra.
A program Margittán valósult meg 2017. július 14-15. között. A program keretébena fiatalok számára kialakítottunk egy kempingező helyet, illetve felállítottunk egy rendezvénysátrat illetve egy nagyszínpadot, ahol folytak napközben az oktatások.
A házigazda a Bábota Néptánccsoport volt, mellettük az Érmellék ismert néptáncosai – Ezüstperje, Nyíló Akác, Görböc, Gyöngyvetők – is bemutatták erre az alaklomra készített műsoraikat. Az első est vendégként fellépett Debrecenből az Atyafiak Népizenekar. A tábor utolsó napján a derecskei Szivárvány Néptánccsoport a Bürkös Népizenekar kíséretében mutatta be műsorát, a már említett csoportokkal együtt, majd néptánc oktatás után táncház – a Bürkös zenekar zenéjére – zárta a programot. A két nap alatt Sütő Judit és Sütő Szabolcs néptáncot oktattak az arra vállalkozóknak, amelyet később a táncházak keretében hasznosíthattak a fiatalok.
A program keretében közel 100 fiatal, 5 néptánccsoport, 2 zenekar vett részt.
A program kiemelt támogatója a Bethlen Gábor Alap volt.